Spoznaj Trebišov behom – Cestou grófa Júliusa Andrássyho

od 9,00 

ŠTARTOVACÍ BALÍČEK ZAHŔŇA

Originálna účastnícka medaila /všetky kategórie/
Pamätné štartovné číslo

Sladká odmena
Nápoj
Šatne na prezlečenie


+ Kultúrny program

 €
Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

ROZHÝBME CELÉ MESTO – PODUJATIE PRE CELÚ RODINU

Hlavnou myšlienkou tohto športového podujatia je priblížiť meno hádam najvýznamnejšieho rodáka, grófa Júliusa Andrássyho, ktorý sa narodil 30. júna 1860 v Trebišove. Rod Andrássyovcov je úzko spätý s mestom Trebišov a aj cez toto podujatie chceme návštevníkou práve „CESTOU GRÓFA JÚLIUSA ANDRÁSSYHO“ previesť cez historický park, ktorý patrí medzi najkrajšie a najcennejšie parky v strednej Európe. Trať vedie aj okolo krásneho barokovo-klasicistického kaštieľa ktorého súčasťou je aj francúzska záhrada. V tomto kaštieli žila aj rodina Andrássyovcov. Cesta ďalej vedie okolo krásneho jazierka s unikátnym ostrovčekom až k historickej zrúcanine hradu Parič. Trať nasledne povedie až k romantickému neogotickému mauzóleu, postavenom v roku 1894.
Ten vo svojom vnútri ukrýva mramorový sarkofág s telami najvýznamnejších majiteľov trebišovského kaštieľa – Júliusa Andrássyho s manželkou Katarínou. Odtiaľ cesta vedie cez krásnu takmer 400m dlhú stromovú alej. Pred cieľom ešte pretnete štyri historické dominanty mesta a to: rímskokatolícky kostol Návštevy Panny Márie, Pavlínsky kláštor, súsošie Immaculaty a gréckokatolícky chrám Zosnutia presvätej Bohorodičky.

Ďalšie informácie

Kategórie podujatia

A – beh, B – prechádzka, C – jazda na bicykli, D – Nordic walking, E – chlapci do 7 rokov – 300m, F – dievčatá do 7 rokov – 300m, G – chlapci – 8-13 rokov – 600m, H – dievčatá – 8-13 rokov – 600m

Registrácia a prezentácia

  • REGISTRÁCIA: /online/ 20. JÚL 2022 – 20. AUGUST 2022
    /Prípadne do termínu, v ktorom bude organizátor nútený z kapacitných dôvodov registráciu uzavrieť)

 

  • PREZENTÁCIA: RECEPCIA / SOŠ služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Komenského 1963/10, Trebišov
    Štvrtok – RECEPCIA 25. AUGUST od 16:30 – 17:30 hod.
    Piatok – PRI TRIBÚNE 26. AUGUST od 15:15 – 16:00 hod.

Možno by sa Vám páčilo…